تاریخ: ۲۲:۰۷ :: ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
شاخص کل بورس بیش از ۳۶ هزار واحد رشد کرد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۶۴۹۷ واحدی معادل ۲.۵۴ درصد به یک میلیون و ۴۷۳ هزار و ۴۸۲ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۳۹۶ واحدی به ۲۱ هزار و ۳۰۱ واحد رسید.

امروز تالار شیشه‌ای در معاملات اولین روز کاری هفته (شنبه دهم مهرماه ۱۴۰۰)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۹۱۱۲ واحدی معادل ۲.۵۴ درصد به رقم ۳۶۷ هزار و ۸۷۵ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۴۰۳۱ واحدی، عدد ۴۲۴ هزار و ۸۲۵ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۲۵۴۳ واحدی به رقم ۲۶۸ هزار و ۶۵ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۳۹۴۴۱ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۸۸۴ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۳۰۵۷۴ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۱۰۴ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۶۱۵۸۹ واحد افزایش همراه بود و عدد دو میلیون و ۸۹۱ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، فولاد، کچاد، کگل، پارسان و پارس با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی سفارس، آپ و فایرا، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در اولین روز کاری بازار سرمایه در هفته جاری، معامله‌گران بورس ۷ میلیارد و ۶۶ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۹۵۰ هزار و ۶۷۱ نوبت معامله و به ارزش ۷۲ هزار و ۵۸۲ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد کپارس(کاشی‌ پارس‌) با ۸.۳۴ درصد رشد و پس از آن، نمادهای وتوس، شغدیر، خراسان و قصفها بود. همچنین نماد معاملاتی کماسه(تامین‌ ماسه‌ ریخته‌گری‌) با ۴.۶۲ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای وآذر، پلاسک، بکاب و غشاذر قرار گرفتند.

print

پاسخی بگذارید