مجید رضایی مدیر اوقاف و امورخیریه گلوگاه خبر داد
تاریخ: ۲۳:۲۲ :: ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
توزیع ۱۰۰۰سبد کالا بین نیازمندان

رضایی اظهار داشت :شهرستان گلوگاه ۲۱۵ موقوفه ،۱۷۰۱رقبه و ۱۸ امامزاده دارد که ۹۰درصد نیات موقوفات این شهرستان متعلق به عزاداری سیدالشهدا (ع) است.

مجید رضایی مدیر اوقاف و امور خیریه گلوگاه در نشست خبری با رسانه ها به مناسبت دهه وقف با برشمردن اهمیت وقف به عنوان صدقه جاریه ،افزود: در سال گذشته از محل درآمد موقوفات مبلغ ۲۶۲ میلیون تومان برای اجرای نیت واقفان خیر اندیش هزینه شده است .

وی به شرایط خاص کرونایی اشاره کردو گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و وضعیت خاص این دوران از محل نیات آزاد ۱۰۰۰سبد کالا تهیه و در سطح شهرستان توزیع شده است .

رضایی با بیان اینکه درآمد تمامی امامزادگان براساس سرفصل عمرانی ، مدیریتی و فرهنگی هزینه می شود، خاطر نشان کرد:اجرای امینانه نیات واقفین خیراندیش از جمله وظایف سازمان اوقاف است.

 

مدیر اوقاف و امور خیریه گلوگاه به تعدادی ازپروژه های عمرانی اشاره کردو یادآور شد:اجرای فاز اول بقعه متبرکه بی بی زینب(س) خورشید کلا با هزینه بالغ بر ۲ میلیارد تومان ،آسفالت محوطه این بقعه متبرکه به مساحت ۱۵۰۰مترمربع ، ساخت و نصب ضریح امامزاده احمد (ع) لمراسک به همت هیات امنای محترم، ساخت و نصب گنبد امامزاده قاسم (ع) به همت جناب آقای زارع ،تعمیرات و بازسازی بقعه سید محمد (ع) هشتیکه به همراه دیوار کشی و نرده کشی به طول ۲۰۰ متر دور حریم بقعه بخشی از طرح های عمرانی انجام شده بوده است .

رضایی اظهار داشت :شهرستان گلوگاه ۲۱۵ موقوفه ،۱۷۰۱رقبه و ۱۸ امامزاده دارد که ۹۰درصد نیات موقوفات این شهرستان متعلق به عزاداری سیدالشهدا (ع) است.

رضایی در ادامه به برنامه های دهه وقف اوقاف گلوگاه اشاره و خاطر نشان کرد:برپایی موکب امام رضا (ع) در محوطه بقعه بی بی زینب (س) ،توزیع نذورات،برپایی ایستگاه صلواتی،برپایی ایستگاه مشاوره وقف و ویزیت رایگان ،برگزاری همایش یاوران وقف با حضور مدیر کل اوقاف مازندران و غبارروبی گلزار شهدا ، برگزاری نشست خبری با اصحاب رسانه و سخنرانی در نمازجمعه شهرستان از جمله برنامه های اجرا شده است.

print

پاسخی بگذارید