رئیس ستاد انتخابات مازندران اعلام کرد
تاریخ: ۱۶:۱۴ :: ۱۴۰۳/۰۴/۰۶
احتمال حضور مسافران و افزایش ۱۵ درصدی تعرفه انتخابات ریاست جمهوری در مازندران

رئیس ستاد انتخابات مازندران گفت: مازندران برای انتخابات ریاست‌جمهوری آماده و به دلیل حضور احتمالی مسافران در مازندران ۱۵ درصد تعرفه بیشتر برای استان در نظر گرفته شده است.

به گزارش اقتصاد گستر شمال قاسم عزیززاده گرجی در نشست ستاد انتخابات مازندران در ساری اظهار کرد: مشارکت و حضور مردم در انتخابات عامل اصلی تقویت نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری فردا جمعه هشتم تیرماه برگزار می‌شود و مدارک هویتی در شرکت در انتخابات این دوره دو مدرک شناسنامه یا کارت ملی است که باید همراه باشد و شناسنامه ممهور نخواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات مازندران یادآور شد: دستگاه‌های احراز هویت مستقر شده، تعرفه‌ها توزیع شده و فرماندارها در حال پیکربندی دستگاه‌های احراز هویت هستند.

مازندران برای انتخابات ریاست‌جمهوری آماده است و به دلیل حضور احتمالی مسافران در مازندران ۱۵ درصد تعرفه بیشتر برای استان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: برنامه‌ریزی های کامل با فرمانداران در شهرستان‌های مختلف انجام شده و آماده برگزاری انتخابات با حضور حداکثری مردم هستیم.

 

‌به گزارش ایرنا، وزیر کشور روز یکشنبه ششم خردادماه ۱۴۰۳ فرمان آغاز فرایند برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری را صادر کرد؛ انتخاباتی که در پی شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی هشتمین رئیس‌ جمهوری اسلامی ایران بر اساس اصل ۱۳۱ قانون اساسی و تصمیم رؤسای قوای مقننه و قضاییه و سرپرست قوه مجریه، یک‌سال زودتر از زمان خود برگزار می‌شود.

داوطلبان ورود به پاستور از دهم خرداد ماه به مدت پنج روز فرصت ثبت‌نام کردند و پس از آن شورای نگهبان ظرف ۱۰ روز با بررسی صلاحیت نامزدها، روز بیستم خرداد اسامی کاندیداهای نهایی را اعلام کرد تا از همان فردایش تا هفتم تیرماه به تبلیغ و تبیین دیدگاه‌ها و برنامه‌هایشان بپردازند.

مردم روز هشتم تیرماه پای صندوق می روند تا نهمین رئیس جمهور را انتخاب کنند اما در صورتی که انتخابات به دور دوم کشیده شود، رأی‌گیری مرحله دوم برای انتخاب رئیس دولت چهاردهم ۱۵ تیرماه انجام می‌شود.

ستاد انتخابات کشور، کلیات جدول زمان بندی انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری را مطابق با اصل ۱۳۱ قانون اساسی بدین شرح اعلام کرده است:‌

۱- صدور دستور شروع انتخابات توسط وزیر کشور به فرمانداران به مدت یک روز و تاریخ اجرای ان دهم خرداد ماه

۲- تشکیل هیات های اجرایی مرکزی و شهرستانی مهلت اجرا یک روز و تاریخ اجرای آن ۱۰ خرداد ماه

 

۳- ثبت نام از داوطلبان مهلت اجرا پنج روز از زمان انتشار دستور شروع انتخابات و تاریخ اجرای آن ۱۰ تا ۱۴ خردادماه

۴-رسیدگی به صلاحیت داوطلبان توسط شورای نگهبان مهلت اجرا هفت روز و تاریخ اجرای آن ۱۵ تا ۲۱ خرداد ماه

۵- انتشار اسامی نامزدها توسط وزارت کشور مهلت اجرا یک روز و تاریخ اجرای آن ۲۲ خرداد ماه

۶- تبلیغات انتخاباتی نامزدها مهلت اجرا ۱۵ روزه و تاریخ اجرای آن ۲۳ خرداد تا ۶ تیر ماه

۷- ممنوعیت تبلیغات انتخاباتی نامزدها مهلت اجرا یک روز و تاریخ اجرای آن هفتم تیرماه

۸- اخذ رای مهلت اجرا یک روزه و تاریج اجرای آن هشتم تیرماه

۹- انجام مرحله دوم(در صورت لزوم) مهلت اجرا یک روزه و تاریخ اجرای آن ۱۵ تیرماه

print

پاسخی بگذارید