تاریخ: ۸:۱۷ :: ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
بالغ بر  50 میلیارد ریال پروژه آبخیزداری در گیلان افتتاح شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان گفت: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، نزدیک به 50 میلیارد ریال پروژه آبخیزداری در استان به بهره برداری رسیده است.

به گزارش اقتصاد شمال ،یوسف یوسف پور  میزان دقیق اعتبار هزینه شده برای پروژه های آبخیزداری استان طی دهه فجر امسال را 49 میلیارد و 820 میلیون ریال ذکر و خاطرنشان کرد: تعداد خانوارهای بهره مند از پروژه ها بالغ بر سه هزار و 300 خانوار است که برای 10 هزار و 290 نفر اشتغالزایی داشتیم.
وی ادامه داد: از محل صندوق توسعه ملی امسال 19 پروژه آبخیزداری در 9 شهرستان گیلان در دست اجراست که به مناسبت دهه فجر 9 پروژه افتتاح شد.
یوسف پور خاطرنشان کرد: ویژگی منحصر به فرد اعتبارات صندوق توسعه ملی در حوضه های آبخیز نه تنها استان بلکه کل کشور تنوع پروژه ها در حوضه های آبخیز در قالب مدیریت جامع حوضه بوده و در واقع در هر حوضه آبخیز پروژه هایی نظیر کاداستر، تغییر سوخت جایگزین، آموزش و توانمندسازی آبخیزنشینان، اطفای حریق، گشت و مراقبت، مبارزه با آفات گیاهی و… نیز در حال اجراست.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان همچنین از اجرای عملیات آبخیزداری در حوضه های آبخیز لسبو شهرستان رودسر، زندانه شهرستان رضوانشهر، پیرکوه شهرستان سیاهکل، کاکرود شهرستان رودسر، هرزه ویل شهرستان رودبار، لوندویل و چلوند شهرستان آستارا، آلنزه شهرستان ماسال و ماسوله شهرستان فومن خبر داد.
گیلان بالغ بر یک میلیون و 200 هزار هکتار مساحت دارد که از این میزان حدود یک میلیون و 17 هزار هکتار (70 درصد) اراضی ملی است؛ 565 هزار هکتار از اراضی ملی استان را جنگل های با ارزش هیرکانی تشکیل می دهد و حدود 224 هزار هکتار مرتع ییلاقی در بالادست داریم؛ اراضی ساحلی و بخشی از اراضی فاقد پوشش گیاهی نیز جزو اراضی ملی محسوب می شود.
ایرنا

print

پاسخی بگذارید