گروه: مذهبی
تاریخ: ۲:۱۸ :: ۱۳۹۷/۰۹/۰۸

آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: بدحجابی نباید در برخی از معابر قم مشاهده شود و مردم باید کاملا از شرایط فرهنگی این شهر آگاه باشند.قم مورد توجه همه شیعیان و مسلمانان است و به همین علت باید آبرومند و آباد باشد تا زائرانی که به این شهر سفر می کنند، با خاطره خوش آن را ترک کنند.

سرویس مذهبی اقتصاد شمال:آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: قم شرایط خاص خود را دارد، از این رو صدا و سیما و رسانه ها مردم را درخصوص موقعیت ویژه فرهنگی این شهر توجیه کنند.

وی شامگاه سه شنبه در دیدار سید محمدرضا هاشمی سرپرست استانداری قم اظهار داشت: بدحجابی نباید در برخی از معابر قم مشاهده شود و مردم باید کاملا از شرایط فرهنگی این شهر آگاه باشند.

وی افزود: قم مورد توجه همه شیعیان و مسلمانان است و به همین علت باید آبرومند و آباد باشد تا زائرانی که به این شهر سفر می کنند، با خاطره خوش آن را ترک کنند.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به ویژگی های قم بویژه وجود حوزه علمیه این شهر که اعتباری جهانی دارد، گفت: در این راستا مسئولان استان وظیفه سنگین و مهمی برعهده دارند وباید درراستا توسعه و عمران آن تمام تلاش خود را انجام دهند.

وی همچنین با اشاره به اینکه وضعیت مردم قم از نظر اقتصادی خوب نیست، گفت: این استان هیچ گاه قطب کشاورزی نبوده و صنایع محدودی در آن وجود دارد که بخشی از همین صنایع محدود نیز رو به افول است.

این مرجع تقلید تصریح کرد: ما نمی گوییم قم به قطب کشاورزی کشور تبدیل شود، چون این شهر مرکز حوزه علمیه است و باید مرکزیت علمی آن حفظ شود، ولی مردم نیز باید از زندگی خود راضی باشند.

آیت الله مکارم شیرازی همچنین با اشاره به پایین آمدن کیفیت آب شرب شهر قم افزود: نباید آب شرب بوی نامطبوع بدهد و آبی که در اختیار مردم قرار می گیرد، باید سالم و بدون مشکل باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که قم از نظر مواد مخدر وضعیت خوبی ندارد و باید در این زمینه فکری شود، گفت: چهره قم باید از این مسائل محفوظ باشد و قاچاقچیان مواد مخدر تحت تعقیب قرار گیرند.

این مرجع تقلید افزود: موضوع مواد مخدر و بیکاری از مسائل مهم کشور است و مسئولان باید برای رفع این معضلات اقدام لازم را انجام دهند.

منبع:ایرنا

print

پاسخی بگذارید