نگاه اقتصاد شمال به خطبه های امروز نمازجمعه استان های شمالی
گروه: مذهبی / ویژه
تاریخ: 18:15 :: 2019/01/25
مردم سالاری دینی از دستاوردهای انقلاب است

تریبون نمازجمعه های استان های شمالی همواره مکانی برای پرداختن به موضوعات روز سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی است این هفته نیز امام جمعه های سه استان شمالی به نکات پر اهمیتی اشاره کردند.

سرویس سردبیری اقتصاد شمال: تریبون نمازجمعه های استان های شمالی همواره مکانی برای پرداختن به موضوعات روز سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی است این هفته نیز امام جمعه های سه استان شمالی به نکات پر اهمیتی اشاره کرده اند که به دلیل در پیش بودن دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران این مضوع بیش از گذشته مورد اشاره قرار گرفت و بیان خدمات به مردم و رسیدگی به مشکلات مردم با پیش گرفتن رفتار مناسب از   موضوعات مورد اشاره خطیبان جمعه این استان ها بوده است که در این باره می خوانیم:

امام جمعه  موقت ساری:یکی از آرمان های انقلاب مقاومت است

حماسه ۶ بهمن مردم آمل نقطه عطفی در تاریخ انقلاب است

به گزارش خبرنگار ایرنا،حجت الاسلام یوسف یوسف پور در خطبه های نمازجمعه ساری با گرامیداشت درپیش بودن چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، حماسه ششم بهمن سال ۶۰ آمل را نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: دشمن تصور می کرد اگر بتوانند مراکز سپاه و بسیج را تصرف کنند مردم به آنها خواهند پیوست ولی با بصیرت مردم این توطئه خنثی شد.

وی با اشاره به درپیش بودن جش های انقلاب اسلامی افزود: ملت ایران با عزت و اقتدار و افتخار به آینده همچنان شعار مرگ برآمریکا سر می دهد و در راه آرمان های انقلاب اسلامی مقاومت و ایستادگی خواهد کرد.

امام جمعه موقت ساری، گفت: ملت ایران در چهل سال گذشته با ایثار، شهادت،ایستادگی و استقلال در مسیر آرمان هایش ایستادگی کرده است و وارد دوره دوم چهل سالگی شده است.

 

امام جمعه گرگان:استقلال به معنی خروج از زیر چتر قدرت‎ کشورهای بزرگ دنیا بود

به گزارش خبرنگار ایرنا،آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه های نماز جمعه عبادی سیاسی شهر گرگان اظهار کرد: برخی از افراد در آستانه چهل‎سالگی انقلاب اسلامی می‎گویند انقلاب اسلامی برای ما چه کاری انجام داده است و با توجه به مشکلات فعلی برخی از افراد هم شاید نتوانند پاسخی به این سوال دهند.

وی افزود: یکی از آرمان‎های مهم انقلاب ما استقلال بود و در شعارهای قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هم شعار «استقلال»، «آزادی» و «جمهوری اسلامی» سر می دادیم.

امام جمعه گرگان با تشریح معنای استقلال برای کشور اظهار کرد: استقلال به معنی خروج از زیر چتر قدرت‎ کشورهای بزرگ دنیا و تصمیم گیری بر اساس صلاح و مصلحت کشور است.

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: ما در گذشته کشور مستقلی نبودیم و با بررسی وضعیت کشور در دوره‎های مختلف از جمله قاجار و پهلوی‎ دچار تنفر می شویم چراکه دوره قاجاریه محل تاخت و تاز روس ها و انگلیسی ها بود.

وی تصریح کرد: بعد از روی کار آمدن پهلوی‎ها هم وضعیت حکومت کشور بدتر شد و کار به جایی رسید که رضاخان توسط انگلیسی ها انتخاب شد و پس از اتمام تاریخ مصرفش همان انگلیسی ها او را از کشور بیرون کردند.

امام جمعه گرگان گفت: این درست است که امروز مشکلاتی داریم و مشکلات هم برای این است که می خواهیم عزت داشته باشیم و دوست نداریم همانند عربستان گاوشیرده خطاب شویم و گرنه اگر نخواهیم عزیز باشیم نوکر دشمن می شویم که واضح است آن ها با نوکر خود کاری ندارند.

امام جمعه رشت:حاکمیت مردم سالاری دینی از دستاوردهای انقلاب است

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی؛ حاکمیت مردم بر سرنوشت خود و مردم سالاری دینی در کشور استقرار یافته است.
وی حاکمیت دینی ، پیشرفت های چشمگیر کشور در بخش های مختلف از جمله فنآوری های مدرن و نیز تحقق شعار آزادی را از دیگر دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی عنوان کرد.
وی ادامه داد: امروز جوانانی که در زمان پیروزی انقلاب و دوران قبل از آن حضور نداشته اند اما در سایه اندیشه های انقلاب رشد کرده اند، در مرزها و در خارج از مرزها از میهن اسلامی دفاع می کنند.
آیت الله فلاحتی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه پنجم بهمن ماه سالروز اولین انتخابات ریاست جمهوری پس از پیروزی انقلاب است، گفت: با وجود فراز و نشیب ها، همواره در جمهوری اسلامی انتخاباتی آرام و پرشور داشته ایم که در دنیا بی نظیر بوده است.
وی به بیداری و هوشیاری ملت ایران اشاره و اضافه کرد: امروز دیگر حنای مجامع قدرت جهانی و در راس آنها رژیم صهیونیستی و آمریکا برای ملت های مظلوم رنگی ندارد و مردم در مقابل زورگویی قدرت های استکباری می ایستند.
آیت الله فلاحتی در خاتمه سخنانش خاطرنشان کرد: ایران اسلامی با وجود مردم ولایت مدار و در سایه رهبری های مقام معظم رهبری، به قله های رفیع پیشرفت و تعالی می رسد.

print

پاسخی بگذارید

*

code