گروه: اقتصادی
تاریخ: ۲۳:۵۳ :: ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
گزارش کمیسیون اقتصادی درباره لایحه مالیات بر ارزش افزوده نهایی شد

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، از نهایی شدن گزارش این کمیسیون درباره لایحه مالیات بر ارزش افزوده نهایی خبر داد و گفت: گزارش کمیسیون فردا به هیئت رئیسه ارسال می شود تا در دستورکار صحن علنی قرار گیرد.

به نقل از خانه ملت، الیاس حضرتی در تشریح نشست صبح امروز(جمعه ۴ مرداد ماه) کمیسیون متبوع خود درباره لایحه دو شوری مالیات بر ارزش افزوده، گفت: طی دو تا سه سال گذشته جلسات متعددی در کمیسیون اقتصادی درباره  بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده با حضور دستگاه‌های متخلف برگزار شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کمیته تخصصی لایحه مالیات بر ارزش افزوده حدود ۵۰۰ جلسه برای بررسی این لایحه برگزار کرد، افزود: تمامی  مباحث در  حوزه مالیات بر ارزش افزوده با حضور کارشناسان دولتی، مسئولان وزارتخانه‌های مختلف، نمایندگان بخش خصوصی و تمام افراد صاحب نظر در این زمینه بررسی شد.

وی با اشاره به اینکه از روز نخست قبول مسئولیت کمیسیون اقتصادی بر نهایی شدن سریع موضوع لایحه مالیات بر ارزش افزوده تاکید کرده است، ادامه داد: اگر  موضوع لایحه مالیات بر ارزش افزوده در مجلس جمع بندی نشود حتما زمانی فرا می رسد که دیگر وقت و عمر مجلس اجازه نمی دهد که این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

گزارش نهایی کمیسیون فردا برای چاپ به هیئت رئیسه ارسال می‌شود

حضرتی تاکید کرد: از روز اول اجلاسیه چهارم کمیسیون اقتصادی در مجلس دهم اعلام کردم که هر پیشنهاد و نظری که درباره لایحه دو شوری مالیات بر ارزش افزوده وجود دارد باید سریعاً  با حضور دستگاه ها و افراد موردنیاز جمع بندی شود.

وی با بیان اینکه هیچ  فردی نمی‌تواند مدعی شود که پیشنهادی درباره لایحه مالیات بر ارزش افزوده مطرح کرده اما مورد بررسی قرار نگرفته است، افزود: روز سه شنبه کمیسیون اقتصادی به یک جمع‌بندی درباره لایحه دو شوری مالیات بر ارزش افزوده رسید و مقرر شد صبح امروز جلسه ای با حضور جمعی از اعضای کمیسیون اقتصادی، مرکز پژوهش‌های مجلس و سازمان امور مالیاتی برای بررسی پیشنهادات باقی مانده برگزار شود که در این جلسه تمام بندهای باقیمانده مورد بررسی قرار گرفت و مباحث مختلف اجرایی آن لحاظ شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گزارش کمیسیون متبوعش درباره لایحه دو شوری مالیات بر ارزش افزوده در نشست امروز جمع بندی شد، تصریح کرد: پس از انجام ویرایش ها، گزارش نهایی کمیسیون فردا تا برای چاپ به هیئت رئیسه ارسال می شود تا در دستورکار صحن علنی مجلس قرار گیرد.

print

پاسخی بگذارید