مدیرکل دفتر همکاری‌های بین الملل گمرک
تاریخ: ۲۲:۱۳ :: ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
حجم مبادلات تجاری ایران با اوراسیا به بیش از ۱.۶ میلیارد دلار رسید

کاخکی گفت: حجم مبادلات تجاری ایران با کشور‌های عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا در چهار ماه اول امسال به بیش از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار رسید.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از گمرک جمهوری اسلامی ایران،  حسین کاخکی مدیرکل دفتر همکاری‌های بین الملل گمرک ایران گفت: حجم مبادلات تجاری ایران با کشور‌های عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا در چهار ماه اول امسال با ۹۳ درصد افزایش در ارزش از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار فراتر رفت.

کاخکی گفت: در ۴ ماه اول امسال  صادرات کشورمان به کشور‌های عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا بالغ بر ۳۵۸ میلیون دلار شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۶ درصد رشد داشته است.

وی افزود: در این مدت ۵ کشور مقصد کالا‌های صادراتی کشورمان، به ترتیب فدراسیون روسیه با مبلغ ۱۸۸ میلیون و ۹۲۶ هزار دلار؛ ارمنستان با ۸۳ میلیون ۴۳ هزار دلار؛ قزاقستان با ۵۳ میلیون و ۳۹۵ هزار دلار، قرقیزستان با ۲۴ میلیون و ۲۹۴ هزار دلار و بلاروس با ۶ میلیون و ۵۷۸ هزار دلار بوده اند.

کاخکی اظهار داشت: در همین مدت واردات کشورمان از کشور‌های عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا به یک میلیارد و ۲۵۲ میلیون دلار رسیده است.

به گفته وی در مدت یاد شده، به ترتیب فدراسیون روسیه با مبلغ یک میلیارد و ۶۲ میلیون و ۷۲۳ هزار دلار؛ قزاقستان با ۱۷۸ میلیون و ۷۲۲ هزار دلار؛ بلاروس با ۸ میلیون و ۲۹۰ هزار دلار؛ ارمنستان با ۲ میلیون و ۲۳۹ هزار دلار و قرقیزستان با ۲۱۶ هزار دلار اولین تا پنجمین مبدا کالا‌های وارداتی کشورمان بوده اند.

print

پاسخی بگذارید