تاریخ: 13:22 :: 2018/07/08
کشف قیمت ۶۰۵ هزار ریالی اسناد خزانه جدید

یک اسناد خزانه اسلامی جدید در نماد «اخزا۶۲۳» با قیمت ۶۰۵ هزار ریال کشف قیمت شد.

در بازار ابزارهای نوین مالی اخیرا شاهد پذیرش ۴ سری اسناد خزانه اسلامی به ارزش حدود ۴۳ هزار میلیارد ریال در نمادهای «اخزا۶۲۱»، «اخزا ۶۲۲»، «اخزا ۶۲۳» و «اخزا ۶۲۴» بودیم که تا پیش از این معاملات ثانویه  سه سری از این اوراق آغاز شده بود. امروز نیز با عرضه «اخزا۶۲۳» در روز جاری عرضه این دور از اسناد خزانه اسلامی خاتمه یافت.

امروز یکشنبه ۱۷ تیرماه در مجموع بازارهای فرابورس همچنین جابه جایی ۳۵۰ میلیون ورقه به ارزش ۲ هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال رقم خورد که این میزان دادوستد در حدود ۴۰ هزار دفعه صورت گرفت.

افت ۴ واحدی آیفکس

همچنین شاخص کل فرابورس روز جاری نیز با افت ۴ واحدی روبه‌رو شد و در نزدیکی ارتفاع ۱۲۴۰ واحدی ایستاد که عمده بار منفی بر آیفکس از جانب نمادهای «زاگرس»، «شپاس»، «سرچشمه» و «ذوب» اتفاق افتاد. در سمت مقابل نماد «مارون» تنها نمادی بود که تا سطح ۲ واحد تاثیر مثبت بر این نماگر داشت و مانع از افت بیشتر آن شد.

بیشترین حجم و ارزش معاملات

در مجموع بازارهای اول و دوم فرابورس که امروز میزبان تغییر مالکیت ۲۱۴.۵ میلیون ورقه به ارزش بیش از ۴۰۸ میلیارد ریال بود، به ترتیب نمادهای «دی» و «ذوب» بیشترین حجم و ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.

تابلو تسهیلات مسکن

در تابلو تسهیلات مسکن نیز ۱۰۵ هزار ورقه تسه به ارزش ۷۳ میلیارد ریال دادوستد شد که قیمت این اوراق در بازه ۵۸۰ هزار تا ۷۰۱ هزار ریال نوسان کرد. همچنین بیشترین قیمت این اوراق به نماد تسه خرداد ۹۷ و بالاترین حجم و ارزش معاملات به تسه آبان ۹۶ تعلق گرفت.

print

پاسخی بگذارید

*

code