تاریخ: ۹:۳۸ :: ۱۴۰۱/۰۵/۲۶
چگونگی ثبت نام خانه‌های سازمانی در سامانه املاک و اسکان

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران درباره نحوه ثبت نام خانه‌های سازمانی در سامانه املاک و اسکان کشور توضیحاتی داد.

سیدمحمد نظری مدیرکل راه و شهرسازی مازندران درباره مراحل ثبت نام خانه‌های خالی در سامانه املاک و اسکان، گفت: کسانی که در خانه‌های سازمانی سکونت دارند ابتدا باید به سامانه ملی املاک و اسکان کشور وارد و در ادامه با انتخاب گزینه “ورود به سامانه” وارد این صفحه شوند،

او افزود:افراد در این بخش شماره تلفن همراه خود را وارد کنند تا پیامک کد فعالسازی برای آن‌ها ارسال شود. مالکیت شماره تلفن همراه باید متعلق به فرد اظهارکننده باشد.

نظری با بیان اینکه مرحله اول به تایید یا ویرایش محل سکونت فعلی فرد در حال ثبت نام اختصاص دارد، گفت: چنانچه آدرس نمایش داده شده صحیح باشد، گزینه “تایید”را انتخاب کنند و اگر آدرس آن‌ها نیاز به ویرایش و تغییر داشت گزینه “عدم تایید”را بزنند.

او افزود:در صفحه کدپستی، کدپستی صحیح محل سکونت خود را وارد کنند و در صورت عدم اطلاع از کدپستی خانه خود، از گزینه “یافتن کدپستی”اسنفاده کنید. با انتخاب گزینه “بررسی کدپستی” آدرس مربوط به کدپستی وارد شده نمایش داده می‌شود.

نظری گفت: در مرحله دوم الزام است نوع مالکیت خود را مشخص کنند. از آنجاکه خانه‌های سازمانی در مالکیت یک شخص حقوقی یا همان سازمان مربوطه است، این گزینه باید انتخاب شود.

او افزود:مرحله سوم وارد کردن اطلاعات مالک و یا مالکیت است. برای خانه‌های سازمانی نوع مالک حقوقی یا سازمانی محسوب می‌شود بنابراین با انتخاب این گزینه الزام است شناسه ملی سازمان مربوطه را وارد کنند. در صورت عدم اطلاع از شناسه ملی سازمان مربوطه، از گزینه “یافتن شناسه ملی ” می‌توانند کمک بگیرند.

نظری گفت: مرحله چهارم اطلاعات ملک محل اقامت است در این بخش مواردی نظیر متراژ، طبقه و شماره واحد باید ثبت شود.

او افزود: در مرحله پنجم که به اطلاعات اقامت مربوط می‌شود تنها الزام است تاریخ شروع اقامت خود در سکونتگاه اظهارشده را وارد کنند.

نظری با بیان اینکه برای عبور از مرحله ششم هم صرفا به شناسه قبض برق خانه نیاز است، گفت: اگر انشعاب برق خانه یکپارچه است و برای هر واحد مجزا نیست از مدیریت مجموعه شناسه قبض برق کل مجتمع را دریافت کرده و در این بخش وارد کنند.

او افزود:مرحله هفتم و آخر پیش نمایش اطلاعاتی است که در مراحل گذشته ثبت کرده اید. چنانچه همه اطلاعات نمایش داده شده صحیح و مورد تایید باشد، گزینه “ثبت نهایی” را بزنید. در پایان نیز با اضافه شدن ملک محل سکونت در بخش اقامتگاه ها، ثبت خانه سازمانی با موفقیت انجام شده است.

print

پاسخی بگذارید

*

code